2 Mart 2014 Pazar

Kitabım çıktı

İşte yazmayı aylardır iple çektiğim yazı. Bazılarınızın bildiği üzere hobi kitabım ‘Kağıttan’ 24 Şubatta, yani bir hafta önce online satışa girdi (Buradan ulaşabilirsiniz) Bugünlerde kitap evlerine dağıtımı devam ediyor. Dağıtım tamamlandıktan sonra kitap evlerinde de görüp alabileceksiniz. Bu kitap çok büyük bir emeğin ürünü. Ortada hiç olmayan bir şeye inanmak, vazgeçmeden çalışmak, emek vermek ve sabretmek. Bu kitap için sadece ve sadece geceleri ve hafta sonları çalışabildiğimi düşünürseniz (günde en az 3 saatini yolda geçiren biri olarak) ne kadar büyük bir özverinin meyvesi olduğunu anlayabilirsiniz :)  
Kitabım Scala Yayıncılık'tan çıktı. Bu hayalimi gerçek kıldıkları için kendilerine teşekkürü borç biliyorum. Ayrıca dizgi çalışmasını yapan Yunus Bey'in katkısı benim için çok değerlidir, ne kadar teşekkür etsem az. Fotoğrafları çeken Erdal Şahin'e de teşekkürü borç biliyorum. Arkadaşlarım, yakınlarım bu projeyi başından sonuna yakından takip edip heyecanla desteklediler ama birisi var ki anlatılmaz yaşanır :) Canım arkadaşım Emel'e de, verdiği her türlü destek için teşekkürlerimi sunuyorum.
İnsanın hayatında ona inanan, onu koruyan / kollayan ve destek olan melekler vardır. Ben de bu kitabı kendi meleklerime ithaf ettim. Biricik eşime, canım anneme ve kızıma.
Önsöz
Ben, ana malzemesi kağıt olan hobi çalışmalarından önce kağıda ve bu hobinin bilimum diğer malzemelerine aşık oldum diyebilirim. Kitabımın ilk bölümünde kullanabilecek malzemeleri anlattım ve yukardaki fotoda, kullanılabilecek malzemeler bölümüne ait bir parça görüyorsunuz.
Kitabımın temel felsefesi üretmek, kişiselleştirmek ve geri dönüştürmek. Hal böyleyken, el yazısı ve çizim konusuna özel bir bölüm ayırmam gerekti :)
Malzemlerin tanıtımından sonra birinci bölüm olan 'günlük yaşamda kağıt' başlıklı bölüm geliyor. Kağıdı günlük yaşantımızın mutlu dakikaları arasına daha fazla sokacak birbirinden güzel uygulamalar var bu bölümde.  Duvar dekoru fikirlerinden, taşıma amaçlı uygulamalara, sunumu zenginleştirecek detaylardan, çeşitli kutuların yapımına kadar çeşitli fikirler bulacaksınız.
'Hediye paketleme' isimli ikinci bölüm ise, birbirinden farklı paketleme fikirlerinden oluşuyor. Ben bu bölümü hazırlarken çok büyük keyif aldım. Siz de benim gibi el yapımı hediyeler vermeye meraklıysanız veya hazır satın aldığınız hediyelerinizi standart mağaza paketleri içinde sunmak yerine kendi el yapımınız olan paketlerde sunmak isterseniz bu bölüm tam size göre. Umarım siz de beğenir ve uygulamak için kendinize fırsatlar yaratırsınız.
 
 Üçüncü bölüm ise parti dekorasyonu fikirleri üzerine. Kendi partilerini tasarlamaya ve kağıt dekorasyon unsurlarına meraklı olanlar için fikirler var bu bölümde. Doğum günü, baby shower, bekarlığa veda...Konusu ne olursa olsun, partiler, kağıt dekorasyon unsurlarının en çok kullanıldığı eğlenceli ortamlar olarak özel süslemeyi hak ediyorlar. 
 
Parti dekorasyonu bölümünden sonra 'Kalıplar' başlıklı bölüm geliyor. Bu bölümde, kitap boyunca verilen ve kalıp gerektiren bazı uygulamaların kalıpları yer alıyor. Bunları kullanarak dilediğiniz çalışmayı uygulamaya koyabilirsiniz.
 
Son kısımda ise yırt kullan kağıtlar var. Bu bölümdeki kağıtlar sizin kullanımınız için :)
 
Kitabın önemli özelliklerinden biri, kimi uygulamalarda aşama aşama yapılışları anlatan zengin bir görsel düzenleme sunması. İsterseniz aşama aşama yapılışları takip edebilir, dilerseniz kendi yorumunuzu katarak ortaya kendi zevkinize uyarlanmış objeler çıkarabilirsiniz.
 
 Arka kapak yazım, bunu yazmak nasıl bir keyifti anlatamam :)
 
 Kitabım bir ayraçla birlikte geliyor :) 
 
 
 İşte böyle... Uzun güzel bir maceranın meyvesi olduğu için benim için çok değerli olan kitabımdan sipariş vermek isterseniz, buradan verebilirsiniz.
 

12 yorum :

 1. Hayırlı olsun, çok güzel olmuş daha nicelerine inşallah :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İnşallah sonrakileri de görürüz hep birlikte :)

   Sil
 2. Blogunu keyifle takip ediyordum kitabını da alabileceğiz artık :) Öncelikle hayırlı olsun ve tebrik ederim biz kağıtla uğraşmayı sevenler için çok değerli bir kitap. Tanıtım sayfalarından anlaşılan cıvıl cıvıl bir kaynak olmuş hem okurken hem de uygularken çok eğleneceğiz gibi görünüyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Hilal Hn. Gerçekten cıvıl cıvıl, yaşam dolu ve mutluluk veren bir kitap oldu. Editörüm Canan Hn'ın kitabı ilk gördüğündeki yorumu da 'beni çok mutlu etti bu kitap' olmuştu, amacım da buydu zaten :) Sevgiler.

   Sil
 3. çok güzel ve heyecan verici görünüyor kitabınız.biran önce alıp karıştırmak istiyorum kimbilir içinde ne cevher bulucaz.elinize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Nuran Hn., beğenmeniz dileklerimle :)

   Sil
 4. Aynı yoldayız ve biz daha yolun başındayız sizlerin kitaplarıyla bu yol eminim daha bilinçli hale gelecek ve şekillenecek...
  Dilegim hobilerimi işime döndürebildigim bir hayat umarım sizin gibi bunu başarabillirim...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Neslisi, hayalleriniz gerçek olsun :)

   Sil
 5. Emel Çelikkol4 Mart 2014 01:52

  Hilal'cım yazını yeni okuma fırsatı buldum ve çok duygulandım. Emek verdiğin bu projenin daha da büyüyeceğine inanıyorum. Yeni yolunda başarılar dilerim canım arkadaşım...

  YanıtlayınSil
 6. Hayırlı olsun.Merak ettim kitabınızı.Görürsem alacağım.Bol şanslar... :)

  YanıtlayınSil