9 Temmuz 2014 Çarşamba

Bir yastıkta mutlu olun!

Makyajsız topuksuz çıkmayan bir ablanın, hayatı boyu makyaj yapmayan ve ayağına Converse'den
başka ayakkabı (Converse'e ayakkabı demek bile bir garip geldi şimdi :)) giymeyen kardeşi gelin oldu :) Haziran ayında yaptığımız çifte düğünle iyice evlendirdik gençleri :) İlk düğün İstanbul'da oldu. Babam benim için yaptığı gibi bir düğün de kardeşime yaptı Bursa'da. Çok tatlı telaşlar yaşadık. Çok keyifli süreçler bunlar. Allah'ım bir ömür boyu mutlu etsin, yuvalarından kahkaha, neşe ve mutlu heyecanları hiç eksik etmesin. Ve tabii ki düğünün CRAFT işlerini kimselere bırakmadım :) Öncelikli olarak nikah şekerlerini yaptım. Kızkardeşim ve benim için Babamın Bursa'da yaptığı düğünler tam olarak aynı gündü :) Birisi 2007'nin, diğeri 2014'ün 26 Haziran'ı. 2007 Haziranında harıl harıl kendi nikah şekerlerimi yapışımı hatırlıyorum. İstridye kabuğu içine kum ve mini sedefli deniz salyangozları yapıştırıyorum, üstüne deniz yıldızı ekliyorum. Badem şekerlerini beyaz tüllere sarıp, beyaz gelin çiçeği ekleyip bir de nazar boncuğu takıyorum. Sağlam çalışmıştım o dönem ama çok güzel olmuşlardı. El emeği her zaman bir numaradır. Uzun lafın kısası, 2014'un tam olarak aynı günlerinde kız kardeşimin şekerlerini de yaptım. Bir başka mutluluk oldu benim için bunları yapmak.
 
 Önce kedili etiketlerini bastırdım. Işıl ve Anıl'ın düğününde kedi olmaz da ne olur :)

Ardından etiketleri kesmesi ve model belirleme süreci geldi. 
Işıl, tamamını bu mini keselerden istiyordu. 

 Biraz bu külahlardan eklemek konusunda onu ikna edebildim :)

Pembe-beyaz güzel bir ikili oldular bence. 
 
Ve bir de gelin arabasını süsleme işini yaptım :) Tüller, pelur kağıtlar ve beyaz kenar işlemeli tepsi altlıklarını bolca kullandım. Mickey ve Minnie de çok iyi bir iş çıkardılar bence :) Araba süsleme işini yapanlar hep erkektir ve ortaya çıkan işte maskülen bir hava vardır. Bu araba tam bir bayan işi gibi görünmüyor mu? :)

İşte böyle... Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine.

3 yorum :

  1. çok güzel ve orijinal :)) mutluluklar diliyorum çifte :)

    YanıtlaSil
  2. Keselere bayıldım diğer bütün yaptıklarınız gibi :) Beyaz keseler hazır mı siz mi yaptınız. Ne tür kağıt kullandınız acaba?

    YanıtlaSil