11 Mayıs 2013 Cumartesi

Damga tutkusu / Stamp obsession


 Kağıt çalışmalarına başladığımdan bu yana azimle aradığım ve kitapta sıkça kullandığım malzemelerden birisi de damgalar oldu. Damgalar da ‘washitape’ler gibi maalesef Türkiye’de bulunmuyor. Burada damga denince akla şirket kaşesi veya birkaç markanın raflara yerleştirdiği, üzerinde daha çok çocuklara yönelik figürlerin olduğu damgalar geliyor. Halbuki gelişmiş kırtasiye zincirleri olan ülkelerde çok güzel ürünler ve geniş çeşitler var.
--
Stamps are another very creative materials. I searched for a long time and used them for craft projects of my book. Unfortunately, stamps are hard to find in Turkey like ‘washi tapes’. The concept ‘stamp’ generally means corporate cache. There are only a few brands who sell stamps but the figures on them are generally for child craft. On the other hand, in the countries which have large stationary chains, there are fantastic materials and wide selections.En nihayetinde, araştırmalarım sonucunda damga olayında ‘aşmış’ bir yer keşfettim. Burası Londra’da ‘Blade Rubber Stamps’ adında bir mağaza. İnanılmaz ince işçilikle üretilmiş çok çeşitli desen, figür ve malzemeden raflar dolusu damga var. Mağazadan içeri adımımı attığım anda, çok acıkmış ve kendini en sevdiği restoranda bulmuş birine dönüştüm. Kitapta kullanmak istediğim tarzda çok güzel damgalar vardı ve seçim yaparken epey zorlandım. Bunların ve tabi ki beraberinde edindiğimiz damga yastıklarının yardımı ile çalışmalarımızı kişiselleştirmek çok daha kolay oldu. ‘Blade Rubber Stamps’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
--


Finally, long before this, I have discovered ‘Blade Rubber Stamps’ in London. It is a brand specialised only on stamps. There are hundreds of figures (every one of them is a piece of art), different materials and sizes. At the moment I stepped in, I was like a starving person in her best restaurant. I did not know which one to buy. With the help of those stapms and of course the inkpeds purchased together, it became easier to individualise our craft work. You can see ‘Blade Rubber Stamps’ web page from here.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder