31 Mayıs 2013 Cuma

Günün Keşfi: Mrs Cupcake / The find of the day: Mrs Cupcake

 
Sıradan ve birbirine benzer şeylerle arası bozuk olan tek ben miyim bilmiyorum ama bugün çok orjinal bir yer keşfettim. Şişli Trump Towers normalde sadece iş yemekleri veya yemekli toplantılar için tercih ettiğim bir yerdi. Bugün de Capital Dergisi ile röportajımız için otoparktan yukarı çıkarken çok özel, minik ve çok sevimli bir cupcake butiği keşfettim. Şimdi Trumph'a daha sık gitmek için yeni bir nedenim var.
--
I do not know if it is only me who is bored of 'sameness' and 'repetition' but today, I have discovered a cafe which is just the opposite. Trumph Towers Shopping Mall in Şişli is a place which I visit only for obligatory reasons; business dinners or formal meetings. Today, I was there again for a business meeting and I discovered a very unique, cosy place which is a cupcake boutique. Now I have a new reason to go there with non-obligatorys reasons as well.
 
Kurucusunun Şirin Uzdiyen Sayın isimli genç bir bayan olduğunu öğrendiğim (ve hatta kendisiyle de tanıştığım) bu mini cafe hemen ilk bakışta aşkla sarfedilmiş bir emeğin ürünü olduğu izlenimi veriyor. Duvardaki gazete küpüründe Şirin Hn'ın borsacı olduğunu, o işi bırakıp çok istediği bu işi denemeye giriştiği yazıyor. Hayallerinin peşinden giden insanları takdir etmemek mümkün değil.
--
The founder Şirin Uzdiyen Sayın is a young lady who left her previous job as a broker and followed her dream job of cupcake business. It is impossible to adore that kind of enterpreneur people who have courage to follow their dreams.
 
Çok şirin değiller mi ? / Aren't they so cute ?
Kutulara bayıldım / The craft boxes are very nice. 
Minicik ama ruhu olan bir yer / Tiny in terms of sqm but it has a soul

Ulaşmak isteyenler için iletişim bilgileri burada / For those of you who want to contact, here are the contact details 
Bu kutuların hepsinden istiyorum / I want all of these boxesFırından yeni çıkmış / Just out of the owen

Bu küçük boyların 4 adeti 12 TL / 4 pcs for appx 4,3 €
 
Yolunuz o tarafa düşerse uğramayı unutmayın. Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.  / Do not forget to pop in if you ever go to Trumph. Please click here to visit their web site.

2 yorum :

  1. Çok güzel görünüyorlar cupcake yapmayı denemiştim ama başaramamıştım bir daha denerim artık :)

    YanıtlaSil
  2. Sırf o şirin görünümler için yeniden denemeye değer.

    YanıtlaSil